fifty

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ Η ΜΙΚΤΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ (24/3/2016 12:25)

Στην διαδικασία των πέναλτι γνώρισε τον αποκλεισμό η Μικτή Νέων Περιφέρειας Κρήτης, στην ρεβάνς με την Μικτή Περιφέρειας Νησιών Αιγαίου, που έγινε σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Ραφήνας.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε με σκορ 3-2, όπως και στο πρώτο ματς και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση χωρίς να αλλάξει το σκορ και τελικά στα πέναλτι η Μικτή Αιγαίου πήρε τη νίκη πρόκριση στην τελική φάση με σκορ 5-4. Πολλά παράπονα από τη διαιτησία της Ελένης Αντωνίου έχει η κρητική αποστολή, καθώς έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ της Μικτής Αιγαίου στο β’ ημίχρονο, σφύριξε δύο λεπτά νωρίτερα το φινάλε της παράτασης και υπέπεσε σε πολλά διαιτητικά σφάλματα.

Η Μικτή Κρήτης κρατούσε στα χέρια της την πρόκριση, καθώς προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Αζίζη και Νοικοκυράκη ενώ έπαιζε και με παίκτη παραπάνω από το 70’. Το λάθος πέναλτι όμως εις βάρος της αλλά και το ψυχωμένο παιχνίδι των αντιπάλων έστειλε το ματς στην παράταση, παρότι ο Νοικοκυράκης είχε σκοράρει και τρίτο γκολ αλλά αμέσως ήρθε η απάντηση με απευθείας κόρνερ του Μαρίνου, που ήταν μεγάλος πρωταγωνιστής της Μικτής Αιγαίου. Στην παράταση η Μικτή Κρήτης είχε τις φάσεις αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και έτσι στα πέναλτι πέρασε η ομάδα που ήταν πιο τυχερή…

Φάσεις και γκολ

24’ Από ενέργεια Σταυρακάκη και πάσα στον Αζίζη, εκείνος ξεμαρκαρίστηκε ωραία και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Μικτή Κρήτης (1-0).

43’ Σέντρα του Αζίζη, ο Νοικοκυράκης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και σημείωσε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

45’ Ο Βαρδάκης εκτινάχτηκε και απέκρουσε σε κόρνερ φάουλ του Φραγκίσκου. Στην επόμενη φάση στις καθυστερήσεις έσωσε την εστία του σε τετ-α-τετ με τον Μαρίνο.

70’ Αποβολή για τη Μικτή Αιγαίου, με τον Κατσαμάκη να αντικρίζει δεύτερη κότρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Πλαϊτάκη.

75’ Ο Μαρίνος μπαίνει στην περιοχή, ο Σταυρακάκης διώχνει τη μπάλα αλλά η διαιτητής κ. Αντωνίου δίνει πέναλτι εν μέσω πολλών διαμαρτυριών. Ο Μαρίνος με εύστοχη εκτέλεση μειώνει 2-1.

82’ Ο Βασιλόπουλος θα κερδίσει τη μπάλα, θα δώσει στο Νοικοκυράκη και εκείνος θα τη στείλει στα δίχτυα, ανεβάζοντας το σκορ στο 3-1.

84’ Ο Μαρίνος με απευθείας κόρνερ διαμορφώνει το 3-2  και στέλνει με αυτό το γκολ το ματς στην παράταση, καθώς ισοφαρίζεται το σκορ του πρώτου αγώνα.

98’ Ο Νοικοκυράκης κερδίζει τη μονομαχία με τον αντίπαλο αμυντικό αλλά σουτάρει άουτ τη μπάλα.

107’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αζίζη να πλασάρει και να διώχνει σε κόρνερ πέφτοντας στην γωνία του ο Ζηρόπουλος.

113’ Ο Σταυρακάκης θα σουτάρει, ο Ζηρόπουλος θα αποκρούσει, με τη μπάλα στη συνέχεια να χτυπάει στο δοκάρι και να καταλήγει κόρνερ.