DP Studies

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΠΕΡΑΣΕ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΜΕ 0-3 ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ Η ΜΙΚΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΗ (13/2/2019 19:51)

Παίζοντας για το γόητρο, αφού είχε ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στους «16» του Πανελληνίου Πρωταθλήματος αλλά και την πρωτιά στην Κρήτη, η Μικτή Παίδων ΕΠΣΗ κατάφερε και πέρασε νικηφόρα με 0-3 από το Ρέθυμνο.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, στην επανάληψη η ομάδα του Αντώνη Φραγκάκη επέβαλε πλήρως το ρυθμό της και έφτασε στη νίκη. Στο 44’ ο Κεραλάκης έκανε το 0-1 μετά από ωραίο συνδυασμό ενώ με σουτ ο Καρανδινός διπλασίασε στο 49’ τα γκολ της ομάδας του. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 68’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Κεραλάκης, με τον Κακουλάκη να κερδίζει την παράβαση.

ΡΕΘΥΜΝΟ: Χεμάι, Χαραλαμπάκης, Μουντάκης, Κοσκινάς, Καραμπατζάκης, Τραϊτοράκης, Πρότσκα, Λέκα, Λεκίνι, Αλάγι, Αλεξάκης. Έπαιξαν και οι: Βιδιαδάκης, Κοζανίδης, Αντουράκης, Αποστολάκης, Λαδιανός, Χριστουλάκης, Γιαχάι.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Δροσατάκης (50’ Καλαφάτης), Κρασανάκης (50’ Περάκης), Ζηδιανάκης (36’ Διβάνης), Σαλούστρος (36’ Μερκουλίδης), Κώτης, Ρασούλης, Καλαϊτζάκης, Ζαχαριουδάκης  (36’ Καρανδινός), Ντίσα (36’ Κακουλάκης), Σαντοριναίος, Πακιουφάκης (36’ Κεραλάκης).