Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΧΡΟΝΙΑ Η ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣΗ (13/4/2018 18:44)

Το ηρακλειώτικο ποδόσφαιρο είναι υπερήφανο για τα παιδιά του, με την Μικτή Νέων ΕΠΣΗ για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια Ελλάδας!

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Ηρακλείου αγωνίστηκε στο γήπεδο της Βάρης στον τελικό με τη Μακεδονία, όπου ηττήθηκε με 1-0 αλλά πάλεψε και είχε πολλές ευκαιρίες ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά για να σκοράρει.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Γραμμένος στο 51ο λεπτό ενώ η Μικτή ΕΠΣΗ ανέβασε στη συνέχεια την απόδοσή της και είχε σημαντικές φάσεις με Μαμουλάκη, Ζηδιανάκη και Κουτεντάκη, ενώ έχει παράπονα για τη διαιτησία του Τσουκαλά (Αθηνών) με αποκορύφωμα ένα πέναλτι που δεν δόθηκε σε καταφανέστατο σπρώξιμο πάνω στον Μαμουλάκη στο 63ο λεπτό.

Μετά τη λήξη του παιχνιδιού και στο πλαίσιο του ποδοσφαιρικού πολιτισμού που διακρίνει κάθε εκδήλωση της ΕΠΣΗ, οι παίκτες σχημάτισαν αψίδα χειροκροτώντας τους νικητές (το ίδιο έκανε και η Μακεδονία για το Ηράκλειο) και όλοι οι ποδοσφαιριστές έβγαλαν κοινή ομαδική φωτογραφία.

ΕΠΣΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Θανάσης Καναράς): Πασαλίδης, Ανδρέαδης, Κατσουλίδης, Τσινεκίδης, Βασιλόπουλος, Ιωακειμίδης, Γραμμένος, Κουρφαλίδης, Τσιπούρας(75’ Ζησόπουλος), Ανθουλάκης, Τσοπούρογλου.

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Ψιμόπουλος, Μανιουδάκης, Σμπώκος, Μαμουλάκης, Γκίκα, Βοργιάς (55’ Στακάκης), Παπαδάκης (81’ Τσαμπουράκης), Σαβουϊδάκης, Πακιουφάκης(85’ Φαϊτάκης), Κουτεντάκης, Ροδίτης (72’ Ζηδιανάκης).